"Ha valamit igazán szívből, szeretnél csinálni, tanuld meg üzletszerűen űzni, és soha többé nem kell tovább dolgoznod!"

A műkörömről

Hogy miért érdemes műkörömmel élni? A válasz egyértelmű: mert a műköröm megszépít.


Egy nő külsejének - csakúgy, mint az ápolt szép haj - meghatározó része a szép köröm is. A legtöbb férfi, amikor rápillant egy hölgyre, akinek igényes, szép műkörmei vannak, nyel egyet, és azt gondolja magában; ez igen, ennek a nőnek van patinája.

A műkörömkészítés eredeti célja, hogy a saját körmöket megerősítsük, meghosszabbítsuk, de a fő célja, hogy megszépítsük. Az esztétikus és jól elkészített műköröm a saját köröm természetes térbeli meghosszabbításaként készül. Az avatatlan szemek nem tudják megállapítani meddig tart a saját köröm, honnan kezdődik a műköröm, csak azt látják, hogy egy nagyon szép, hosszú köröm díszíti a hölgy kecses kezét.

Műköröm díszítés már az ókorban is igény volt a körmök kiemelt ápolására. A fáraók és családtagjaik aranyból készült pót körmöket ragasztottak körmeikre.

A műkörömmel könnyen együtt lehet élni, könnyű hozzászokni használatához és könnyen rabjává lehet válni annak a többletszépségnek, amit viselőjének nyújt. Tévhit az, hogy a műköröm roncsolja a saját körmöt, ellenkezőleg: egy jól elkészített műköröm engedi a saját körmöt erősebbé válni. Ha valakinek mégis volt már problémája a műkörömmel, ott kizárólag a műkörmös szakmai hibájáról, technikai problémáról lehet szó, érdemes ilyenkor műkörmöst váltani.

A műköröm annyira ártalmatlan, hogy akár terhesen is viselhetjük mindenféle negatív következmény nélkül. Az a kémiai folyamat, aminek során a műköröm anyagok megkötnek a köröm felszínén (néhány perc), kizárja annak a lehetőségét, hogy bármelyik kémiai-vegyi összetevő behatoljon a szervezetbe az elszarusodott körömrétegeken át felszívódva. A műköröm technika egyébként is a fogtechnikából vett át anyagokat (a porcelánt és a zselét), így ahogy a szájüregben sem okoznak problémát ezek az anyagok csakúgy a kéz bőrén és a körmön sem teszik ezt. Műkörömépítés Természetesen a műköröm elkészíttetése nem olcsó dolog (öt-hétezer forint az első szett, amit utána havonta néhány ezer forintért kell után tölteni), de nem is a kiváltságosok privilégiuma, ez a havi néhány ezer forint messze megtérül abban az önbizalom növekedésben és siker érzetben, amit a műköröm nyújtani képes viselőjének a sima-egyszerű körmökhöz képest.

Ha képesek vagyunk befolyásolni műkörmösünk munkáját, ha megtaláljuk a megfelelő szakembert és elérjük azt, hogy a nekünk tetsző körömformát, színvilágot és mintákat készíttessük el körmeinkre, akkor ezzel önkifejező erőnket is növelhetjük, amit akár havonta hangulatainkhoz igazíthatunk.

Még egy fogalmi zavart szeretnénk eloszlatni: A „műköröm” nem az alapanyag műanyag jellege miatt kapta a nevét, hanem, csakúgy, mint a „műalkotás” szónál, ez egy rövidítés: a műköröm művészi körmöket jelent minden egyes darabja kézzel készített iparművészeti, egyedi alkotás.

Kívánjuk, hogy mindenki találja meg a neki megfelelő műkörmös alkotót, olyat, aki felismeri vendégeinek igényeit, tisztában van a legújabb technikák használatával és a legjobb alapanyagokkal dolgozik




A műköröm nem segédeszköz


Szép számmal akadnak sajnos olyan vendégek, akik a műkörmöt valamiféle ujjhoz nőtt eszköznek tekintik. Ennél fogva pedig bőszen próbálnak vele olyan dolgokat végrehajtani, amihez bizony valódi eszköz szükséges. Minden esetben hívjuk fel az új vendégünk figyelmét arra, hogy a műköröm nem alkalmas pl. sörnyitásra, különféle fém dolgok szétpattintására, egyéb, apró helyekről való anyagok kikotrására, és hasonlókra.


Milyen műkörmöt válasszak?

Az alapanyag kérdése: választhatunk porcelán és zselé műköröm-alapanyagok közül.
Pantone divatszinekA megfelelő színek kiválasztása egy összetett feladat. A jó hír, hogy ma már a legjobb minőségű színes zselékből 170 féle szín, porcelánokból 140 féle szín áll rendelkezésre. A színeken kívül ami még nagyon fontos: 6-7 féle felületi hatás (csillámló, gyöngyöző, vibráló, foszforeszkáló, higanyhatású, pasztell, dekor, stb.) közül válogathatunk. A színek kiválasztásánál 3 fő szempontot vegyük figyelembe: nézzük meg az aktuális trendeket (mik az adott évszak aktuális divatszínei), vegyük figyelembe kézbőrünk színtónusát (szoláriumozási szokásoktól, évszaktól függően), és harmadikként vegyük figyelembe egyéniségünket és öltözködésünket, amihez szintén szükséges hozzáigazítani az általunk választott színeket. Nem igaz az, hogy a túl sok szín nem szép; ma már divat a színek kavalkádja a körmökön. Használjuk ki a színek sokféleségét és a hatások változatosságát.
Műköröm díszítésElőször is a köröm alapmintázata manapság gyakran egy francia mintázat, ami azt jelenti, hogy a köröm meghosszabbítása más színű (régebben fehér, ma már azonban fehér helyett a színek sokféleségéből választunk egy úgynevezett szabadszél színt), mint a körömágyé. A kettő közti határvonal – az úgynevezett mosolyvonal – vonalvezetését választhatjuk mélyen íveltre vagy kissé laposabb ívűre. Ezekre az alap felületi színekre készülnek aztán a díszítéseknek a formái: lehetnek virágok, annak szárai, levelek, pillangók, nonfiguratív vonalak, minták; a lényeg, hogy ezeket ne körömlakkal, hanem mindenképpen 4 héten át tartó színes zselékkel vagy színes porcelánokkal díszíttessük. Gyakran előfordul, hogy a gyűrűs ujjakon mást színt, vagy más mintát választunk, ezzel egy kicsit megbolondítva a tíz ujjon az összhangot. Ahogyan a festészetben is, úgy a körmökön is lehet variálni az átlátszó színeket (lsd. festészet akvarell technika) és a fedő színeket. Nagy divat manapság a körömágy hosszabbítás: a körömágyi rész nem a természetes körmünk mosolyvonaláig tart, hanem kicsit tovább van húzva egy fedő-rózsaszín (úgynevezett Cover Pink) színnel. Ez igazából egy kis csalás, amivel a körömágyunk hosszabbnak látszik, így az ujjunk is vékonyabbnak és kecsesebbnek tűnik. Ma már ezt a körömágy hosszabbítást nem csak a rövid körömágyú vendégeknél használják, hanem - csakúgy, mint a magas nők is hordanak magas sarkú cipőt – az eleve hosszú körömágyú hölgyek is igénylik a méghosszabb és kecsesebb körömágyi hatást.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése